Multifokální skla

Multifokální, neboli více-ohnisková brýlová skla, jsou určena pro každého, kdo potřebuje současně  korekci zraku na dálku i na blízko. Zejména starší lidé řeší problém dvou brýlí, jedny na čtení či na práci a druhé na dobré vidění na dálku. Multifokální čočky tento problém dokáží vyřešit.

Tyto čočky mají plynule proměnlivé dioptrie, které se na povrchu čočky mění podle sledovaného místa v zorném poli, přičemž plynulý přechod dioptrií není při pohledu na brýle vůbec viditelný. Pohled pomalu klouže od vidění do dálky přes vidění na střední vzdálenosti až po vidění na nejtěsnější blízkost. Brýle tudíž umožňují vidět na všechny vzdálenosti a v průběhu celého dne není nutné měnit brýle na dálku za brýle na čtení apod.

Poslední generací multifokálních skel jsou tzv. individualizované brýlové čočky. Tyto čočky jsou vyrábeny inovativní technologií Free Form. Multifokální plocha čočky je vybroušena na vnitřní straně skla, tudíž blíže oku, čímž se zvětší sledované zorné pole bez zkreslení.

Špičkové úrovně v této oblasti dosahují např. brýlové čočky Varilux, které zaručují optimalizovanou ostrost ve všech zónách pohledu a dávají uživateli svobodu ve výběru obruby jak tvarem, tak i prohnutím.