Brýlové čočky

Jsme certifikovaným prodejcem brýlových čoček Carl Zeiss.

V naší nabídce naleznete brýlové čočky, jak standardní, cenově široce dostupné, tak značkové, splňující nejnáročnější kritéria na kvalitu zobrazení a povrchů.

Při zhotovení dioptrických brýlí je hlavní pozornost soustředěna na maximální individualizaci brýlových čoček každého zákazníka tak, aby byly tzv. „šité na míru“, přesně pro Vaše oči a zvolenou brýlovou obrubu. Pouze tímto přístupem lze dosáhnout nejlepších výsledků korekce optické vady zraku.

Typy brýlových čoček

Multifokální

Multifokální, neboli více-ohnisková brýlová skla, jsou určena pro každého, kdo potřebuje současně  korekci zraku na dálku i na blízko. Zejména starší lidé řeší problém dvou brýlí, jedny na čtení či na práci a druhé na dobré vidění na dálku. Multifokální čočky tento problém dokáží vyřešit.

Tyto čočky mají plynule proměnlivé dioptrie, které se na povrchu čočky mění podle sledovaného místa v zorném poli, přičemž plynulý přechod dioptrií není při pohledu na brýle vůbec viditelný. Pohled pomalu klouže od vidění do dálky přes vidění na střední vzdálenosti až po vidění na nejtěsnější blízkost. Brýle tudíž umožňují vidět na všechny vzdálenosti a v průběhu celého dne není nutné měnit brýle na dálku za brýle na čtení apod.

Kancelářské

Kancelářských brýlových čočky oceníte zejména pro jejich komfort při použití v místnostech, kde je důležitý vizuální výkon na pracovní vzdálenost – tj. od 1 metru do 3 metrů.

Výhodou oproti multifokálním brýlovým čočkám je širší zorné pole při práci na středovou vzdálenost (počítač, zákazník naprosto u stolu, atd.).

Kancelářské brýlové čočky nejsou vhodné na řízení motorových vozidel!

Povrchové úpravy

Běžná antireflexní úprava

Antireflexní skla zaručují lepší propustnost světla, pohled přes takové brýlové čočky je jasnější a kontrastnější.

Antireflexní úpravu doporučujeme do všech brýlí na jakékoli použití. Zejména ji však oceníte při jízdě autem, především v noci, neboť rušivé odrazy lamp a reflektorů se díky antireflexním vrstvám redukují na minimum. Vhodné jsou rovněž při práci u počítače.

Antireflexní vrstvy je možné vylepšit speciální hydro/oleofobní vrstvou, která kromě snadného čištění zabraňuje ulpívání mastných otisků na povrchu čočky.

Prémiová povrchová zahrnuje:

– super tvrzení
– antireflexní vrstvu
– hydrofobní vrstvu
– oleofobní vrstvu
– antistatickou vrstvu poslední generace (odpuzuje z povrchu brýlové čočky nečistoty)
– na tuto vrstvu poskytujeme zdarma prodlouženou záruku 3 roky

Indexy brýlových čoček

Ztenčená skla

Pro základní pochopení problematiky ztenčených skel, je nutné si uvědomit, že brýlové čočky lze vyrábět z různých materiálů. Pro dosažení potřebných optických vlastností je rozhodující „optická hustota“ materiálu, jež je vyjádřena indexem lomu. Čím vyšší toto číslo bude, tím méně zakřivené plochy stačí k dosažení správné dioptrie.

Pro názornou představu klasické okenní sklo má index lomu n=1,523. V optice se pracuje s indexy 1, 499 až 1,760 u plastů a 1,523 až 1,900 u skel. Z hlediska hmotnosti, tudíž i komfortu nošení brýlí, se však v dnešní době spíše upouští od minerálního skla a vývoj se zaměřuje více na speciální sofistikované plasty, které jsou mnohem lehčí než sklo.

Samozabarvovací brýlové čočky

Antireflexní skla zaručují lepší propustnost světla, pohled přes takové brýlové čočky je jasnější a kontrastnější.

Samozabarvovací (fototropní) čočky (skla) umožňují pohodlné vidění v kteroukoli denní dobu a poskytují vysoký komfort při pobytu v místnosti i venku. Taková skla uspokojí náročné požadavky zejm. aktivních nositelů brýlí, sportovců či řidičů. Velice vhodné jsou pro osoby se zvýšenou citlivostí na sluneční svit.

Dodávané samozabarvovací čočky mění plynule své zabarvení v závislosti na intenzitě UV a viditelného záření. Pro jejich výrobu jsou používány patentované materiály Transitions®, DriveWear® a SunSensors®.

S polarizačním filtrem

Jde o brýlová skla se speciálním filtrem, který ruší světlo odražené na vodorovných lesklých plochách a významným způsobem ovlivní vzhled pozorovaného předmětu (světlo odražené např. od skla, vody, vozovky, listy stromů,…). Tento filtr je vtmelen uvnitř brýlové čočky.

Tyto čočky „vyvolávají závislost“ 🙂 Kdo je totiž jednou zkusí, zpravidla už nechce jen obyčejné protisluneční zabarvení skel…