Služby

Zhotovení brýlí, aplikace kontaktních čoček, odborné měření zraku (včetně tonometrie ve Znojmě), servis brýlí a dalekohledů

Na pobočkách Moravské Budějovice a Znojmo Vám naši optometristé rádi provedou přesnou diagnostiku Vašeho zraku a poradí Vám ohledně korekce oční vady. Také Vás rádi zaškolíme do správného nošení kontaktních čoček a budeme průběžně monitorovat Vaše oči během nošení čoček. Nově Vám na znojemské pobočce dokážeme také velmi přesně změřit nitrooční tlak a tloušťku rohovky.

 

Čištění brýlí ultrazvukem

Čištění dioptrických i slunečních brýlí v ultrazvukové čističce je vhodné zejména pro kovové obruby, kde se díky chvění molekul vody s příměsí abrasiv a odmašťovadla odstraní špína, která je jinak nepřístupná. Možné je vyčistit nejen brýle, ale také šperky. Cena čištění je 30 Kč za 30 minutovou proceduru.

Opravy a servis brýlí

V případě poškození brýlí není vždy nutné se s brýlemi nadobro rozloučit. V řadě případů jsou běžná poškození opravitelná, zejména sletováním kovové obruby, výměnou šroubků, fixací závitů, výměnou vadných součástí brýlí, lepením apod. Na brýle zakoupené v provozovnách Optik Frič dostavá zákazník klasickou spotřebitelskou záruku 2 let a servis zdarma po celou běžnou dobu životnosti brýlí.

Servis dalekohledů (pouze po dohodě) 

– SEŘÍZENÍ – optimalizace optických os binokulárních dalekohledů (triedrů) řešící spojení rozdvojeného obrazu znovu do jednoho; cena seřízení je 390 / 490 Kč (dle typu).

– ČIŠTĚNÍ – zejména oživení „zašlých“ či „osleplých“ hranolů a čoček přináší výrazné zlepšení kvality pohledu; cena za tuto službu u nových typů činí 590 Kč, u starších Zeiss, „USSR“, Meopta apod. 690 Kč. Dalekohled je kompletně rozebrán, vyčištěn a přeleštěny optické funkční plochy. Poté znovu zkompletován a seřízen.

Neopravujeme puškohledy a dálkoměry. Zkuste event. zde: https://servisoptiky.cz/